Üniversitelerin Bahar Festivali Bilinmezi

Üniversitelerin Bahar Festivali Bilinmezi

Üniversitelerin Bahar Festivali Bilinmezi

Üniversitelerin her yıl Mayıs ayında düzenlediği ve gövde gösterisi niteliğinde ki festival programları bu yıl tam bir çıkmazda. Geçtiğimiz sene Soma faciasını yaşadığımız Mayıs ayı dönemi ve bu kara günün yıldönümü olması, ayrıca önümüzdeki günlerde milletvekili genel seçimleri… Bütün bu olaylar üniversite festivallerinin yapılıp yapılmayacağını tam bir bilinmeze sürüklüyor. Bazı üniversiteler festival tarihlerini açıklasa da birçok üniversite ne tarih nede festivalin yapılacağı ile ilgili kesin bir bilgi vermekten kaçınıyor. Hal böyleyken sponsor firmalar, markalar ve birçok organizasyon firmasıda sektörün hasat dönemi Mayıs ayına bu yıl kaygı içersinde beklemekte.

Bilindiği üzere Kocaeli Üniversitesi önce festivalin iptal olduğunu açıklamış ardından resmi olarak son açıklamayı rektör Twitter hesabından yaparak festivalin 7 Haziran’dan sonra ki bir tarihe ertelendiğini açıklayarak ucu açık bir beyanatta bulunmuştu. Ege Üniversitesi geçtiğimiz aylarda siyasi olaylar sebebiyle bir öğrencinin vefatı ile sonuçlanan olaylar sonrasında Bahar Şenlikleri konusunda halen net bir karar verememekte. Bunun dışında vakıf üniversiteleri yavaş yavaş festival tarih ve programlarını şekillendiriyor.

Uzun zaman önce Biletix’de festival tarihini 23 Mayıs olarak duyuran Koç Üniversitesi’nden sonra Bilkent Üniversitesi de 7-9 Mayıs tarihlerinde festivali gerçekleştireceği bilgisini paylaştı.

Bakalım önümüzde ki günlerde ne gibi gelişmeler olacak.

Üniversite Bahar Şenlikleri 2015 ile ilgili bütün detayları BaharFestivalleri.com adresinden takip edebilirsiniz.

petrino

Benzer yazılar