Üniversite Bahar Festivalleri Hakkında

Üniversite Bahar Festivalleri Hakkında

Üniversite Bahar Festivalleri Hakkında

Sakarya Üniversitesi’nde bahar şenlikleri için kıyasıya yarış başladı. Üniversite öğrencileri şenliğin bir yıl aradan sonra yapılması için imza kampanyası başlatırken Anadolu Gençlik Derneği yapılmaması için kampanya açtı.

Sakarya Üniversitesi’nin 2015 yılı bahar şenlikleri olacak mı, olmayacak mı muamması devam ediyor. Bir grup öğrenci yoğun geçen ders yılının ardından eğlencenin şart olduğunu gerekçe göstererek şenliklerin yapılmasını istiyor. Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi ise caiz olmadığı gerekçesi şenliklerin yapılmamasını istiyor.

ŞENLİK YAPILMASIN

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Sakarya Temsilciliği Sakarya Üniversitesi’nde her yıl düzenlenen ve farklı sanatçıların sahne aldığı Bahar Şenlikleri’ne engel olmak için kampanya başlattı. İnternette elektronik imza kampanyasıyla, şenliklere engel olabilmek için destek toplayan dernek yaptığı basın açıklamasında ‘Aşağılayıcı azabı istemiyoruz’ ifadesi kullandı. AGD’den gönderilen açıklamada Kuran-ı Kerim’den ayetler ve hadislerden örnekler verilerek bu tür etkinliklerin günah olduğu savunuldu.

Sakarya Üniversitesi öğrenleri tarafından oluşturulmuş “Sakarya Üniversitesi 2015 Bahar Şenliği İmza Kampanyası” na katılarak destek vermek istiyorsanız aşağıda ki linki kullanabilirsiniz.

http://www.saukampus.com/sau-2015-bahar-senligi-imza-kampanyasi.html

petrino

Benzer yazılar