TEB BNP Paribas İstanbul Open

TEB BNP Paribas İstanbul Open

27 Nisan – 3 Mayıs 2015
Dünya Tenisinin 2 Numarası Federer, Teb Bnp Paribas İstanbul Open’a Katılacak


DHA ATP World Tour 250’nin organizasyonu kapsamında İstanbul’da 27 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Open turnuvasının Ritz Carlton Otel’de yapılan basın toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, ATP Avrupa Başkanı Laurent Delanney, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal ve turnuva direktörü Stefan Tzvetkov katıldı.

ATP World Tour 250’nin organizasyonu kapsamında İstanbul’da 27 Nisan-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek TEB BNP Paribas İstanbul Open turnuvasının Ritz Carlton Otel’de yapılan basın toplantısına Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, ATP Avrupa Başkanı Laurent Delanney, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal ve turnuva direktörü Stefan Tzvetkov katıldı.

Yapılan anket sonucunda tenisseverlerin Federer ismini Türkiye’de görmek istemesi üzerine, İsviçreli raketle anlaşıldığı açıklandı. Kısa bir videosu yayınlanan Federer, videoda yaptığı açıklamada, “Türkiye her zaman gelmek istediğim bir ülkeydi. Nisan’da beni izlemeye geleceğinizi düşünüyorum. İstanbul’da görüşmek üzere” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Federer’in turnuvaya katılmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Sporcuların televizyondan izlenmesiyle kortta izlenmesi farklı. Federer, kortlarımıza girerek Türk tenisine çok şey katacak. Federer’in Türkiye’de oluşturacağı etki, tenis algımıza büyük destek verecek. Federer’in oynaması çok önemli. Federer’le birlikte ilk 5, ilk 20, ilk 100’den gelebilecek sporcular olacak. Dünyanın en değerli tenis oyuncuları burada olacak. Federer geliyorsa, en iyi tenisçiler gelecek” diye konuştu.

ATP Avrupa Başkanı Laurent Delanney ise, dünyanın gelmiş geçmiş en önemli tenisçisinin bu turnuvaya katılacak olmasının Türk tenisine çok şey katacağını söyledi.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici de, Türk tenisine destek olmaktan gurur duyduklarını vurgulayarak, “Son yıllarda çok önemli yıldızlar geldi. Yaptığımız

anketler sonucunda bir erkek turnuvasının gelmesinin yönünde karar aldık. Bu çok önemli bir organizasyon. Gururla ve severek destek veriyoruz” dedi.

Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal ise en çok istenen ismin anketlerde Federer olarak belirlendiğini açıklayarak, “Federer bir efsane.

Türk tenisinin, kendisini ne kadar istediğini gördü ve teklifimizi kabul etti. İlk senemizde tenisin gelmiş geçmiş en büyük efsanesi Federer gelecek. Uzun görüşmeler sonucunda ikna edildi ama kolay olmadı” şeklinde konuştu.

Biletleri 19 Şubat Perşembe günü satışa çıkacak turnuva, 8 bin kapasiteli Koza World of Sports Arena’da yapılacak. Hafta sonu maçları için biletlerin 80 lira, haftalık kombine olarak 290 lira, diğer bölümlerin ise 30 ile 50 lira arasında satışa sunulacağı bildirildi.

Bu arada TEB ile Garanti Koza arasında isim sponsorluğu anlaşması da imzalandı.

Tenis şehri İstanbul, büyük heyecana hazır! TEB BNP Paribas İstanbul Open, 25 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında Koza World Of Sports’ta düzenleniyor.

Maç programı:

25 Nisan 2015 Cumartesi – saat 10:30 Tekler eleme maçları
26 Nisan 2015 Pazar – saat 11:00 Tekler eleme maçları
27 Nisan 2015 Pazartesi – saat 11:00 Tekler eleme son tur ve Tekler ve Çiftler ana tablo maçları
28 Nisan 2015 Salı – saat 12:00 Tekler ve Çiftler ana tablo maçları
29 Nisan 2015 Çarşamba – saat 12:00 Tekler ve Çiftler ana tablo maçları
30 Nisan 2015 Perşembe – saat 12:00 Tekler ana tablo ve Çiftler çeyrek final maçları
01 Mayıs 2015 Cuma – saat 12:00 Tekler çeyrek final ve Çiftler çeyrek ve yarı final maçları
02 Mayıs 2015 Cumartesi – saat 13:30 Çiftler yarı final , saat 15:30 Tekler yarı final maçları
03 Mayıs 2015 Pazar – saat 14:30 Çiftler final ve saat 17:00 Tekler final maçları

petrino

Benzer yazılar