Tarkan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi 2017 Konserleri

Tarkan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi 2017 Konserleri

TARKAN CEMİL TOPUZLU HARBİYE AÇIKHAVA SAHNESİ KONSERLERİ 2018

http://www.baharfestivalleri.com/tarkan-harbiye-cemil-topuzlu-acikhava-sahnesi-konserleri-2018/ 

http://www.baharfestivalleri.com/tarkan-harbiye-cemil-topuzlu-acikhava-sahnesi-konserleri-2018/

Tarkan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi 2017 Konserleri

Tarkan Harbiye Konserleri 2017

Mega Star Tarkan Yeniden Sahnede. 6-8-9-11-12-14 Eylül 2017 de Tarkan tekrar sahnede.

2017’nin son Tarkan Harbiye Konser serisini satın kaçırmayın.

Megastar, fizy işbirliğinde, Atlantis Yapım – Project Medya organizasyonuyla gerçekleşecek olan konser serisinde, merakla beklenen yeni albümünde yer alan şarkıların yanı sıra yıllardır dillerden düşmeyen şarkılarını da seslendirecek.

TARKAN HARBİYE KONSERİ 2017
1-2-4-5-8-9-10 Temmuz 2017

Harbiye Açıkhava’da “Tarkan Zamanı” için geri sayım başladı!

Her yıl heyecanla beklenen ve her biri birbirinden coşkuyla geçen geleneksel Açıkhava konserleri ile Temmuz ayında müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan Tarkan, 1-2-4-5-8-9-10 Temmuz tarihlerinde “TARKAN fizy Konserleri”nde sevenleriyle hasret giderecek.

Megastar, fizy işbirliğinde, Atlantis Yapım – Project Medya organizasyonuyla gerçekleşecek olan konser serisinde, merakla beklenen yeni albümünde yer alan şarkıların yanı sıra yıllardır dillerden düşmeyen şarkılarını da seslendirecek

1-2-4-5-8-9-10 Temmuz 2017 Tarihlerinde Tarkan Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda. Bilet satın almak için:

Harbiye Açıkhava’da “Tarkan Zamanı” için geri sayım başladı!

Her yıl heyecanla beklenen ve her biri birbirinden coşkuyla geçen ve geleneksel Tarkan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava konserleri kapsamında bu yaz müzikseverlerle buluşmaya hazırlanan Tarkan İstanbullu müzik severleriyle hasret giderecek.

Tarkan, sürprizleri ve müthiş performansıyla yine herkesi büyüleyecek.

Tarkan: Bomba gibi geliyorum

“ÇOK YAKINDA ÇIKACAK

Tarkan, albümün ne zaman çıkaracağı sorusuna iddialı bir yanıt verdi: Çok yakında çıkacak. Güzel bir albüm oldu, bomba gibi geliyorum.

Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Caz ve müzik festivallerine, dans gösterilerine, yerli ve yabancı büyük isimlerin konserlerine ve tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul’un en önemli konser ve etkinlik mekanlarından biridir.

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu (ya da eski adıyla Harbiye Açıkhava Tiyatrosu) İstanbul, Harbiye semtinde, Dolmabahçe Vadisi’nde, İstanbul Hilton Oteli’yle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın yanında yer alan açık tiyatro, konser ve gösteri mekanı.

Şehircilik uzmanı Henri Prost’un, 1930’larda İstanbul’un için hazırladığı imar planında yer aldı. Tiyatronun planı Nihat Yücel ve Nahit Uysal tarafından yapıldı. Temeli Temmuz 1946’da Lütfi Kırdar’ın İstanbul valisi ve belediye başkanı olduğu dönemde atılmıştır. Cephe kaplamaları için küfeki ve Uzunköprü taşı karıştırılarak renk nüansi sağlandı, döşemeleri Uzunköprü taşından yapıldı. 9 Ağustos 1947’deki açılış törenine rağmen, son şeklini, Ankara Devlet Konservatuvarı yönetmenlerinden Carl Ebert’in sahne tekniğine uygun değişiklikler yapılmasıyla aldı. Tüm noksanları ancak 1950’de tamamlanabildi. Bu ilavelerle maliyeti 900,000 TL’yi buldu. Açıkhava Tiyatrosu’nda oynanan ilk eser Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarının sergilediği Sofokles’in Kral Oidipus adlı trajedisidir. 1958’de, İstanbul’un eski belediye başkanlarından Cemil Topuzlu’nun adı verilmiştir.

Açıkhava Tiyatrosu’nda, Amfitiyatrolarda olduğu gibi, düz bir sahneye bakan yarım daire biçiminde merdiven basamaklar halinde, seyirci oturma yerleri ya da gradenler yükselir. 30 kişilik protokol locası, 3,972 kişilik seyirci yeri, 80 kişilik orkestra yeri ve gradenlerin ortasında, sinema filmi veya dia gösterildiğinde kullanılan projeksiyon yeri vardır. Sahne 200-300 figüranın serbest olarak hareket edebileceği kadar geniş tutulmuştur.Geçit ve kapılar sahnenin birden boşaltılmasına uygun şekilde yapılmıştır.

Sahne adından da anlaşılacağı gibi aslında tiyatro alanıyken, daha çok konserler düzenlenmektedir.

İstanbul Hilton Oteli’yle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın yanında yer alan, 3972 kişi oturma kapasiteli Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, şehrin kalbinin attığı Beyoğlu’na 10 dakika yürüme mesafesinde.

TARKAN KİMDİR?

Tarkan Tevetoğlu altı çocuklu bir ailenin beşinci çocuğudur. 17 Ekim 1972’de Almanya’nın Frankfurt kenti yakınlarındaki Alzey’de dünyaya geldi. Bir süre Almanya’da yaşadıktan sonra, 1986’da ailesiyle Türkiye’ye dönen Tarkan, lise hayatına Karamürsel Lisesi’nde başladı. Tarkan pop müzik ile ilgili eserler yapmak istiyordu. Bunun için ilk önce daha zor olan Türk sanat müziği eğitimi almayı düşünerek sesini daha da geliştirdi. Tarkan, lise hayatına burada başladı ve Karamürsel İleri Musiki Derneği’nde eğitim alarak Türk Sanat Müziği hakkında bilgi sahibi oldu. İlerleyen yıllarda ailesinin İstanbul’a taşınması üzerinde Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde eğitimine devam etti ve çeşitli mekanlarda sahne almaya başladı. Lise bitiminde, istediği üniversite bölümünü kazanamaması üzerine Almanya’ya gitme planları yaptığı sırada İstanbul Plak şirketinin sahibi Mehmet Söğütoğlu ile tanıştı ve bir albüm anlaşması imzaladı. Tarkan’ın bestesini yaptığı, Alpay’ın sözlerini yazdığı şarkılarla beraber sekiz ay içerisinde 15 parça hazırladılar. Aralık 1992’de piyasaya çıkan “Yine Sensiz” adlı ilk albümü, özellikle “Kıl Oldum Abi” adlı parçasıyla tutulup 700 bin adet sattı. İkinci albümü ise Mayıs 1994’te çıktı. Sezen Aksu destekli “A acayipsin” adlı çalışması ile popülaritesini artırdı. 2003 yılındaysa “Dudu” adlı albümü Rusya’da 900 binden fazla satış rakamına ulaştı. Bu hızla çıkışı aynı zamanda reklam tekliflerini de beraberinde getirdi. 2001’de Pepsi, 2004 Opet, 2006 Avea olmak üzere daha birçok reklam şirketinin marka yüzü oldu. Tarkan, 2014 yılında Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde tam 9 gün boyunca verdiği konserlerle 2014 yılına damga vuran bir rekora imza attı. “Kayahan’ın En İyileri 1” albümünde seslendirdiği “Yemin Ettim” şarkısını da ilk kez bu konserlerde seslendirdi ve sonrasında bu konser görüntülerinden bir de video hazırladı. Tarkan, yaklaşık 10 yıldır aktivist duruşuyla çeşitli doğa projelerini desteklemektedir. Bunlar arasında Hasankeyf, Gediz Deltası, Ergene Nehri, Burdur Gölü, Allianoi Antik Kenti gibi projeler bulunmaktadır. Tarkan, ayrıca Seferihisar Doğa Okulu’nun kurucuları arasındadır. Yaşamın ve öğrenmenin iç içe geçtiği, öğretmen ve öğrenci ayrımının bulunmadığı, geleneksel ve akademik bilginin birlikte düşünüldüğü yeni bir öğrenim anlayışıyla kurulmuş bu okul, doğa kültürünün Türkiye ve dünyada yeniden yaygınlaşması için çalışmaktadır. Tarkan, bu okul için 4 Eylül 2014’te Harbiye’de ve 11 Eylül 2014’te Seferihisar’da “Doğa Sensin” isimli iki konser verdi.

 


Tarkan Konseri ne zaman, tarkan konseri nerede, tarkan konseri bilet, tarkan harbiye konseri ne zaman, tarkan harbiye konseri kaç para, tarkan harbiye biletleri, tarkan harbiye konser bileti, tarkan istanbul konseri, 2017 tarkan konseri, 2017 tarkan harbiye, 2017 tarkan istanbul, 2017 harbiye konserleri, tarkan biletix, tarkan bilet, tarkan istanbul, tarkan istanbul konseri, tarkan eylül 2017, biletler, bilet satın almak için, tarkan cuppa, protokol, online bilet satın al, 2017 indirimli bilet, indirimli bilet satın al, tarkan eylül biletleri, açıkhava konser programı, tarkan konser programı, tarkan yeni albüm, tarkan albüm konser, tarkan biletleri, tarkan konser bileti satın al, tarkan biletix, bilet, kültür sanat etkinlikleri, konser etkinlikleri, istanbul konser bileti, harbiye konser biletleri, harbiye konseri, satılık bilet, tarkan yaz konserleri, tarkan turnesi, tarkan izmir, tarkan kıbrıs, tarkan cemil topuzlu, tarkan antalya konseri, tarkan fanta konserleri, tarkan televizyon programı, tarkan youtube, tarkan yılbaşı, tarkan yılbaşı 2017, tarkan istanbul konserleri, tarkan cemil topuzlu, tarkan bilet al, tarkan 2017 bilet, Tarkan Harbiye konseri, Tarkan Harbiye konseri 2017, Tarkan Harbiye konseri Haziran, Tarkan Harbiye konseri Temmuz, Tarkan Harbiye konseri Ağustos, Tarkan Harbiye konseri Eylül, Tarkan Harbiye konseri ne zaman, Tarkan Harbiye konseri biletleri, Tarkan Harbiye konseri kaç para, Tarkan Harbiye konseri ön satış, Tarkan Harbiye konseri biletix, Tarkan Harbiye konseri iletişim, Tarkan Harbiye konseri ulaşım, Tarkan Harbiye konseri bilet fiyatları, Tarkan Harbiye konseri bilet satış noktaları, Tarkan Harbiye konseri

petrino

Benzer yazılar