Sziget Festival 2015

Sziget Festival 2015

10-17 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek Sziget 2015 line up ve programı:

Robbie Williams
Florence + The Machine
Alt-J
Blasterjaxx
Jamie Woon
Fauve
Jose Gonzalez
The Subways
Babylon Circus
Kadebostany
AwolNation

afis-festival-Sziget-2015

Sziget Hakkında Detaylı Bilgi:

Sziget Festivali 1993 yılında başlamış ve bu yıl 22’nci yılını kutlayan Avrupa’nın en büyük çok kültürlü festivallerinden biri. Festival neredeyse 400 000 festivalseveri 70’ten fazla ülkeden, Budapeşte’nin ortasında yer alan şahane adada en iyi festival tatil deneyimini yaşamaya davet ediyor.

Sziget nam-ı diğer Özgürlük Adası bir nevi bağımsız bir eyalet. Bir festivalde, bir çok festivali barındıran, bir hafta boyunca non-stop günlük 50 mekan ve 200 program sunuyor. Sahne alan sanatçılar pop/rock’ın en büyük isimlerinden olup, world ve elektronik müziğin ama aynı zamanda metal, folk, jazz,blues, alternative ve klasik müziği de ziyaretçilerine sunan dev bir festival tatil alanı.

Sziget sadece müzik demek değil, bir çok kültürel program’ı da bünyesine dahil ediyor: tiyatro, sirk veya sergiler. Sziget Plajı’nı unutmamak lazım, güneşin ve Danube’nin keyfini burada çıkarabilirsiniz. Otantik Romen müziğini, gay-lezbiyen mekanını bulabileceğiniz tek büyük festival Sziget. Ve tabii ki festivalin Budapeşte’nin kalbinde olduğunu da unutmamak gerekiyor. Budapeşte’nin ziyaretçilerine sunacağı bir çok aktivite var: Türk hamamları, özel ruin pub’lar..

Sziget’e ulaşım opsiyonları ise birçok yoldan mümkün. Uçakla, otobüsle, arabayla veya gemiyle gelebilirsiniz. Konaklama ise birçok seçenek sunuyor. Çoğu ziyaretçi festival alanında çadırda, karavanda kalıyor fakat çadır ve karavan insanı değilseniz de yakında bulunan bir sürü otel ve hostel seçeneği de mevcut.

Geçtiğimiz yıl Sziget Festival Official YouTube kanalından canlı yayınlanan festivalin yaklaşık 5 milyon izleyicisi oldu.

petrino

Benzer yazılar