Red Bull Music Festival Istanbul 2019

Red Bull Music Festival Istanbul 2019

Red Bull Music Festival Istanbul 2019

Müzik İstanbul’u Ele Geçiriyor 

Red Bull Music Festival Istanbul tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi, onlarca ilgi çekici sanatçıyı şehrin en özel noktalarında ağırlamaya ve kentin kültür-sanat hayatını harekete geçirmeye hazırlanıyor. 

New York, Los Angeles, Paris, Sao Paulo gibi dünyanın farklı şehirleriyle birlikte İstanbul’da da ikinci kez düzenlenecek olan festival, bu kez tam 15 güne yayılıyor ve Gana’dan Hollanda’ya Londra’dan Berlin’e farklı coğrafya ve kentlerden bambaşka kültürlere ve bambaşka seslere yer veriyor. Farklı konseptler, dikkat çekici performanslar, dünyaca ünlü sanatçılar ve yerli sahnenin yıldız müzisyenlerinin parçası olacağı Red Bull Music Festival Istanbul, Pozitif’in katkılarıyla 1-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Festivalin ilk konsept gecesi olarak gerçekleşecek olan Alpha Beat Night’ta büyüleyici bir sahne performansıyla yeryüzünün ritmini damarlarımızda hissedeceğiz; takip eden gece Aposynthesis Night ile synth müziğinin derinlerine doğru deneysel, yaratıcı ve gizemli bir yolculuğa çıkacağız; “Kan Kardeşler” Night ise adından da anlaşılabileceği gibi Berlin ve İstanbul arasındaki hip hop müzik köprüsünü yeniden kuracak ve iki kentin yeni-eski okul yıldızlarını tek sahnede buluşturacak; Ballroom Night’ta, havalı adımlarla turlanacak bir “catwalk” ile şimdiye kadar İstanbul’da benzeri görülmemiş bir voguing deneyimi yaşanacak; festivalin son konsept gecesi ise bir nevi geleceğe dönüş hissi yaratacak. Futurave Night adındaki gecede rave kültürünün yarınını şekillendiren yenilikçi müzisyenlerden elektronik dans müziğinin en sofistike örneklerini duyacağız. Tüm bu gecelerin yanı sıra henüz açıklanmayan detaylar, sergiler, interaktif deneyimler ve görsel-işitsel şovlar da cabası!

Festival programı:

1-15 Ekim – Red Bull House of Music
3 Ekim – Alpha Beat Night
4 Ekim – Aposynthesis Night
5 Ekim – “Kan Kardeşler” Night
11 Ekim – Ballroom Night
12 Ekim – Futurave Night

Festivalde sahne alacak isimler için takipte kal. Avantajlı biletler için son gün 6 Ağustos.
redbull.com/istanbul
#REDBULLFESTIST

Red Bull:

Red Bull, 20 yılı aşkın süredir “müziği daha öne taşıma” misyonuyla pek çok fikre ve sanatçıya katkı sağlamaktadır. Global çaptaki müzik festivalleri, atölyeler, sanatçı ve yerli müzik kolektifleriyle gerçekleşen işbirlikleri ile müziği ve müziğin arkasındaki yenilikçi zihinleri desteklemektedir.

petrino

Benzer yazılar