Oktoberfest Datça 2018

Oktoberfest Datça 2018

Oktoberfest Datça 2018

2016’dan bu yana düzenlenen ve büyük ilgi gören Oktoberfest Datça bu yıl 3. kez düzenlenecek!

MEŞHUR BİRA FESTİVALİ OKTOBERFEST, DATÇA’DA!

Oktoberfest Datça bu yıl 3. kez, 6-7 Ekim tarihlerinde Kargı Koyu’nda yer alan Kargilos Beach’te gerçekleşecek!

Fıçı bira çeşitleri, Alman sosisi, birbirinden eğlenceli geleneksel oyunlar, canlı müzik, çekilişler ve daha birçok sürpriz katılımcıları bekliyor. Etkinlik alanında açılacak standlarda yiyecek, içecek satısı, Oktoberfest promosyon malzemeleri satısı yapılacak.

Iki gün süreyle, Baveryan müzikleri esliginde geleneksel dans gösterileri, canlı performans ve DJ performansı gibi ceşitli etkinlikler yer alacak.

Festival Alanı giriş ücreti günlük 20 TL, iki günlük kombine 30 TL’dir.

Oktoberfest, yani ‘Ekim Festivali’, Almanya’nın Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günleri ve Ekim ayının ilk günlerini kapsayacak şekilde 2 hafta süren bir festivaldir. Her yıl yaklaşık 6 milyon kişinin katıldığı festival, dünyanın en büyük halk şenliğidir!

Günümüzde ‘Bira ‘Festivali’ olarak tanınan Oktoberfest, aslında ilk olarak 1810 yılında Bavyera prensi Ludwig ile prenses Therese’nin evlilik töreni şerefine düzenlenmiş. Düğün merasiminin anısına gerçekleşen kutlamalar her geçen yıl büyümüş ve sonuçta bugünkü halini almış.

Festivalin en önemli özelliği biradır ve her sene festival kutlaması, Münih Belediye Başkanının büyük bir ahşap bira fıçısına çeşme çakması töreni ile başlar.

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0530 475 8446

petrino

Benzer yazılar