Manuş Baba Dönersen Islık Çal Albüm Turnesi

Manuş Baba Dönersen Islık Çal Albüm Turnesi

Manuş Baba Dönersen Islık Çal Albüm Turnesi

Manuş Baba Konserleri 2018

Manuş Baba, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

7 Kasım 2017 – Ordu Kültür Sanat Merkezi
8 Kasım 2017 – KTÜ AKM Salonu Trabzon
9 Kasım 2017 – Sheraton Grand Samsun
11 Kasım 2017 – Bademaltı Antalya
14 Kasım 2017 – Aksaray Kültür Merkezi
15 Kasım 2017 – MEB Şura Salonu Ankara
16 Kasım 2017 – Hampton by Hilton Bolu
17 Kasım 2017 – Dedeman Zonguldak
18 Kasım 2017 – Mall Of İstanbul MOİ
22 Kasım 2017 – Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Kocaeli
23 Kasım 2017 – Container Hall İzmir
24 Kasım 2017 – Volkswagen Arena İstanbul
29 Kasım 2017 – Şehit Kamil Bel. Kültür Kongresi M. Gaziantep
30 Kasım 2017 – Hayal Kahvesi Adana
1 Aralık 2017 – Tarsus May Life Plaza Mersin
2 Aralık 2017 – Yenişehir Bld. Atatürk K.M Mersin
3 Aralık 2017 – Narlıdere AKM İzmir
6 Aralık 2017 – Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi Kayseri
8 Aralık 2017 – Beyrut Performance İstanbul
9 Aralık 2017 – Nefes Bar Ankara
14 Aralık 2017 – Malatya Kemal Sunal Salonu Malatya
16 Aralık 2017 – Hayal Kahvesi İzmir Optimum
17 Aralık 2017 – Aydın Kültür Merkezi Aydın
19 Aralık 2017 – Mall Of İstanbul MOİ Sahne
22 Aralık 2017 – 222 Park Eskişehir
21 Ocak 2018 – Bostancı Gösteri Merkezi
10 Şubat 2018 – IF Performance Hall Beşiktaş
2 Mart 2018 – 222 Park Eskişehir

Manuş adını çocukluk dönemi anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk anlamında Manuş olarak seslenmesiyle almıştır. ”Baba” ise bebekken konuşmaya başladığında ağzından çıkan, ilk sesleniş, ilk kelimedir.  İnsan olabilmenin o derin kaygısını taşımanın ve bunun için emek harcamanın önemini  kendi babası ile keşfettiğini dile getiren sanatçı; çocukluk ve ilk gençlik dönemi arasında kendisinde bıraktığı hatırası önemli izler ile kendi babasının, Manuş Baba karakterinin oluşmasında ve ismini bu şekilde duyurmasında önemli etkileri olmuştur.

Tarsus’ta doğan ve çocukluğunun büyük bir kısmını burada geçiren Manuş Baba, babasının mevsimlik işçiliğinden dolayı 1996 yılının bahar aylarında ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşti. İlkokul ve ortaokul eğitimini Barbaros İlköğretim Okulu’nda, lise eğitimini Antalya Gazi Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında babasının kendisine aldığı gitarla müziğe ilk adımını atan Manuş; gitar, şan ve müzik eğitimi aldığı derslerden sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümünü kazandı. O dönemlerde kendi cover ve beste kayıtlarını sosyal ağlarda paylaşarak ismini duyurdu. 2015 yılı itibariyle müziğine ilgiyle yaklaşan Murat Kınay ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı.

Çok yönlü müziğinde geleneksel seslerden ilham alan Manuş Baba için, Antalya’dan İstanbul’a uzanan müzik yolculuğu birçok yeniliği de beraberinde getirdi. 2016’nın başlarında “Albümsüz Türkiye Turnesi” kapsamında birçok şehirde dinleyenleriyle buluşan sanatçı, “Birbirimize İyi Gelelim” diyerek sevginin gücüne dikkat çekti.

Konserler tüm hızıyla devam ederken Manuş Baba, “Dönersen Islık Çal” adlı ilk albümünü dinleyenlerine bir hediye sunma düşüncesiyle Mayıs 2017’de Kınay Production etiketiyle yayınladı. Albüm, birçok sanatçıya tanıklık eden Erekli –Tunç Stüdyolarında kaydedildi. Birbirinden değerli müzisyenlerin katkıda bulunduğu bu albümde Manuş Baba’ya; Klavye kayıtlarında Tansu Çuhacı, Elektrik ve Akustik gitar kayıtlarında Akın Eldes ve Onur Taşkan, Bass Gitar kayıtlarında Erdinç Ayar, Davul kayıtlarında Ata Erdem Şimşek, Klarnet kayıtlarında Bilge Kaan, Vural Ardıç ve Mertcan Kıranda, Bağlama kayıtlarında Ayhan Aydın ve Ud kayıtlarında Volkan Şenlendirici gibi eşsiz müzisyenler eşlik etti. Albümün mix çalışmaları Mert Kasap ile mastering çalışmaları ise New York’ta Andy Vandette ile tamamlandı. Albümde deneysel bir ruha sahip olan birbirinden farklı 11 şarkı yer alıyor. Manuş Baba’nın kendi söz ve müziğinin bulunduğu şarkıların yanı sıra aynı zamanda “Dönersen Islık Çal” albümünde Ülkü Aker, Cemal Süreya ve Ahmed Arif dokunuşları da bulunuyor.

Albüm yayınlandığı günden itibaren geniş kitlelere ulaşan Manuş Baba, Spotify listelerinde birçok şarkısıyla zirvelere çıktı. Aynı zamanda Apple Music’te “En Popüler Albümler” listesinde #2 numaraya çıkan sanatçı, fiziksel albüm listelerinde de “En Çok Satanlar” arasında yer alarak büyük başarılara imza attı ve büyük bir ilgiyle karşılandı.

 


Manuş Baba menajeri, Manuş Baba resmi web sitesi, Manuş Baba iletişim, Manuş Baba konser fiyatı, Manuş Baba konser bedeli, Manuş Baba konser kaşesi, Manuş Baba organizasyonu, Manuş Baba menajerlik firması, Manuş Baba menejeri, Manuş Baba sahne fiyatı, Manuş Baba sahne konser fiyatı, Manuş Baba konser fiyatı ne kadar, Manuş Baba belediye festival ücreti, Manuş Baba İmza günü ücreti, Manuş Baba sahne menajeri, Manuş Baba ulaşım, Manuş Baba resmi menajeri, Manuş Baba menajerlik ulaşım, Manuş Baba menajeri kim, Manuş Baba yılbaşı konser fiyatı, Manuş Baba mail adresi, Manuş Baba menajer iletişim, Manuş Baba konser ücreti, Manuş Baba belediye konser fiyatı, Manuş Baba festival konser fiyatı, Manuş Baba menajerlik şirketi, Manuş Baba telefon numarası, Manuş Baba menajer

petrino

Benzer yazılar