KoçFest 2016 / Koç Spor Fest 2016

KoçFest 2016 / Koç Spor Fest 2016

KoçFest 2016 / Koç Spor Fest 2016

Koç Holding, Topluluk şirketleri ile birlikte, müzik ve eğlenceyi üniversitelere taşımak, öğrencilere özel bir festival yaratmak ve bunu gelenekselleştirmek adına 2006 yılında Koç Spor Fest’i başlatmış olup, 10 yılda 34 şehir gezerek 89 festival düzenlemiştir. 2016 yılında ziyaret edilecek 8 farklı lokasyon ile binlerce gence daha ulaşılması planlanmaktadır.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Üniversite Oyunları’nda finaller Koç Spor Fest kapsamında 18 Nisan’da Yıldız Teknik Üniversitesi’nde başlıyor.

Koç Holding’in düzenlediği Gençlik ve Spor Festivali Koç Spor Fest, üniversite spor oyunlarına verdiği destekle büyümeye devam ediyor. Koç Holding Dış İlişkiler ve Kurumsal İletişim Direktörü Oya Ünlü Kızıl, Koç Spor Fest’in spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin tek gençlik festivali olduğuna dikkat çekti.

Kızılı, “Koç Spor Fest bünyesinde 11 yıldan bu yana üniversite sporlarını geliştirmek, farklı branşlara katılımı artırmak ve üniversiteli sporcuların başarılarını uluslararası platformlara taşımalarına katkı sağlamak için desteğimizi her yıl daha da artırdık. Bu yıl spor odaklı stratejimiz doğrultusunda festivalimizin adını da ‘Koç Spor Fest’ olarak değiştirdik. Koç Spor Fest ile eş zamanlı gerçekleşen konserler ve eğlenceli oyunlar ile de gittiğimiz her ilde festivalimizi mini bir olimpiyat havasına taşıyoruz. Başladığımızda üniversite spor oyunlarında mücadele edilen branş sayısı 12 iken bu yıl sayı 57’ye yükseldi. Bu büyük etkinlik ile her sene daha fazla genci spora teşvik etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 18-19 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Koç Spor Fest, İstanbul’un ardından sırasıyla Zonguldak, Samsun, Ankara, Mersin, Afyon ve Antalya’da üniversitelileri spor, müzik ve eğlence ile buluşturacak. Koç Spor Fest kapsamında, bu yıl ünlü rock grubu mor ve ötesi sahne alacak.

Koç Spor Fest’in düzenlendiği illerde ekonomik hareketliliğe de katkısı olduğunu vurgulayan Oya Ünlü Kızıl, “Koç Spor Fest ile birlikte binlerce sporcu finallerin düzenlendiği illere geliyor. Böylece etkinlik bulunduğumuz illere de değer katmış oluyor. Örneğin, Rio Olimpiyatları’na 10 bin sporcu katılırken bizim sadece final ilinde 6 bine yakın sporcumuz mücadele ediyor. Tüm yıla yayılan Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’na ise 26 bin sporcu katılıyor. Koç Spor Fest ile her yıl ayrıca yaklaşık 250 üniversite öğrencisine bir ay boyunca iş imkanı sağlanıyor. Öğrenciler, hem etkinlik süresince, hem de ön tanıtım döneminde proje için çalışıyorlar” diye konuştu.
2016 Koç Spor Fest’in yapılacağı iller şöyle:

18-19 Nisan 2016, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi
Basketbol, Futbol, Voleybol 1. Lig 4’lü Finaller Müsabakaları

21-22 Nisan 2016, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi
Judo Türkiye Şampiyonası

25-26 Nisan 2016, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi
Basketbol, Frizbi 1. Lig Müsabakaları
Futbol Tenisi Türkiye Şampiyonası

28-29 Nisan 2016, Ankara Üniversitesi
Spor Tırmanışı Şampiyonası

2-3 Mayıs 2016, Mersin Üniversitesi
Salon Futbolu ve Oryantiring Türkiye Şampiyonası

5-6 Mayıs 2016, Afyon Kocatepe Üniversitesi
Voleybol 1. Lig Müsabakaları
Eskrim Türkiye Şampiyonası

10-11-12 Mayıs 2016, Antalya Akdeniz Üniversitesi
Futbol, Voleybol, Basketbol, Hentbol Süper Lig Müsabakaları
Atletizm, Jimnastik, Yüzme, Triatlon, Okçuluk, Bisiklet Türkiye Şampiyonaları

Spor:
Sporun toplum hayatının kalitesini arttırdığına ve gençlerin bedensel ve ruhsal gelişimine katkı sağladığına inanan Koç Holding, Koç Spor Fest projesi kapsamında 2009 yılında Üniversite Sporları Federasyonu ile gerçekleştirdiği işbirliği ile “Türkiye Üniversite Spor Oyunları”nın ana sponsorluğunu üstlenmiştir. Böylece üniversiteler arası düzenlenen en prestijli spor etkinliği, “Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları” adını alarak festivalin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. 2016 yılı itibarıyla Koç Holding, Üniversite Spor Oyunları sponsorluğuna kış oyunlarını da dahil ederek daha geniş bir platforma yayılmıştır.
2009 yılından bu yana branş sayısı her geçen yıl artış göstererek 2016 yılı itibarıyla 57 branşa ulaşmıştır. Her yıl sayıları 25.000’e varan sporcu Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları’nda mücadele etmektedir. Sporun evrensel değerleri olan birlik ve beraberlik duygusu, tüm üniversitelilerin katılımıyla Koç Spor Fest’i diğer festivallerden ayrı bir yere taşımıştır. Her yıl müsabakalarda başarılı olan sporcu ve takımların bir kısmı, Koç Holding desteğiyle uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etmektedir.
Müzik:
Koç Spor Fest, gençliğin enerjisini ve özgür ruhunu en iyi yansıtan rock müziğin sevilen sanatçı ve gruplarını üniversitelilerle buluşturmaktadır. Bugüne kadar; Manga, Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Aslı (Gökyokuş), Emre Aydın, Gripin, Model, Athena gibi dev isimler Koç Spor Fest sahnesinde yer almıştır. Koç Spor Fest önümüzdeki yıllarda da en beğenilen rock müzik grup ve sanatçıları ile konserlerine devam edecektir.

Eğlence:
Her yıl en eğlenceli ve yepyeni etkinlikler Koç Spor Fest ile kampüslere taşınmaktadır. Gündüz etkinlikleri kapsamında, Koç Holding topluluk şirketleri desteği ile gerçekleştirilen oyunlara katılan üniversitelilere unutulmaz anlar yaşatılmaktadır. İlk olarak 2011 yılında kullanılan RFID sistem ve 2015 yılından itibaren uygulamaya alınan iPad sosyal medya entegrasyonu ile öğrenciler Koç Spor Fest etkinlik alanında yaşadıkları bu unutulmaz ve eğlenceli anları sosyal medya aracılığıyla paylaşma imkanı bulmaktadır.

Koç Spor Fest ile spor, müzik ve eğlence coşkusu kampüslerde yaşanmaya devam edecek, gençlerden aldığımız enerjiyle “Şampiyonların Festivali” olmayı sürdüreceğiz. Koç Spor Fest, 2016’da ve önümüzdeki yıllarda da yine kampüslerde sizleri bekliyor olacak. İyi eğlenceler!

Benzer yazılar