Kastamonu Taşköprü Sarımsak Festivali Sanatçı Anketi Başladı

Kastamonu Taşköprü Sarımsak Festivali Sanatçı Anketi Başladı

Kastamonu Taşköprü Sarımsak Festivali Sanatçı Anketi Başladı

Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali 2018

Dünyaca ünlü Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali’nin 32’incisi bu yıl 16-19 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak.

Taşköprü Belediyesi tarafından bu yıl 32’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nin tarihi belli oldu. Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, ülke genelinde sayılı festivaller arasında yer alan Taşköprü Sarımsak Festivali’nin bu yıl her yıl olduğu gibi görkemli bir şekilde tarım fuarı, sünnet şöleni, çeşitli yarışmalar, paneller ve konserlerle devam edeceğini kaydetti. Arslan, festival bünyesinde gerçekleşen Pompeiopolis Gıda Tarım Hayvancılık Fuarı’nın bu yıl 2 gün önceden başlayacağı belirtti.

Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali 2018


Taşköprü Belediyesi’nin bu yıl 13-16 Ağustos tarihlerinde 29.’sunu düzenleyeceği Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne katılacak sanatçıları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda halka yönelik yapılacak anket ile belirlenecek.

Her vatandaşın http://anket.taskopru.bel.tr internet adresi üzerinden kendi görmek istediği sanatçıyı yazarak oy kullanabileceği ankette, ayrıca festival hakkında öneri kısmı da yer alıyor. 26 Mart Perşembe günü start alan anket, 10 Nisan akşamına kadar devam edecek.

Anket ile ilgili olarak açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, geçtiğimiz yıllarda başlattıkları sanatçı anketi uygulamasında bu yıl da her vatandaşın kendi istediği sanatçıları belirterek oy kullanabileceğini ve görüşlerini belirtebileceğini ve bu yılda birkaç yıldır olduğu gibi festivale gelecek sanatçıların bu anket kıstas alınarak belirleneceğini ifade etti.

Arslan, ayrıca 13-16 Ağustos tarihlerinde 29.’sunu düzenleyecekleri Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ne ve Pompeiopolis Gıda, Tarım, Hayvancılık Fuarı’na tüm Kastamonuluları davet etti.
Sarımsak Festivali, geçtiğimiz yıl Soma’da yaşanan maden faciasından dolayı iptal edilmiş yerine aynı tarihlerde Kültür Sanat Etkinlikleri ve Tarım Fuarı tertip edilmişti. Özellikle bu yılda birbirinden ünlü sanatçıların yer alması beklenen Sarımsak Festivali’nde bünyesinde bulunan Pompeiopolis Gıda, Tarım, Hayvancılık Fuarı’nın da firmaların yoğun katılımıyla gerçekleşmesi bekleniyor.

petrino

Benzer yazılar