Karsu ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Konseri

Karsu ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Konseri

Katıldığı festivallerde ayakta alkışlanan, dünya sahnelerinin yeni yıldız ismi Karsu, ODTÜSanat 16 Festivali’nde sanatseverlerle buluşacak.

Karsu; caz, blues, soul, funk ve Türk müziğini harmanlayarak, kendi deyimiyle ‘Karsu Müziği ‘ yapıyor.

Çok küçük yaşlarda piyano çalmaya başlayan, Amsterdam doğumlu Karsu, çok başarılı bir piyanist, güçlü bir vokal, besteci, söz yazarı ve aranjör… Dünyanın en önemli sahnelerinden New York, Carnegie Hall’da üç kez, North Sea Jazz Festivali’nde ise iki kez konser verdi ve ayakta alkışlandı.

Avrupa’da ve dünyada sık sık konserler veren sanatçı, Türkiye’de de Ankara, İzmir ve İstanbul’da verdiği konserlerinin yanı sıra; İstanbul Caz, Alanya Caz, Ankara Caz, Ramazanda Caz, Akbank Caz festivallerinde de yer aldı ve Türkiye’de konserleri büyük ilgi gören isimlerden biri haline geldi. 2012’de Hollanda’da çıkan ve eleştirmenlerce oldukça beğenilen ilk stüdyo albümü ‘Confession’, bu yıl Türkiye’de de satışa sunuldu. Eylül 2015’de yayınlanacak yeni albümü ise dünya ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulacak.

2013 yılında ikinci kez katıldığı North Sea Jazz Festivali’ndeki sahnesi, müzik yorumcuları tarafından ‘O konseri ben de izlemiştim’ dedirtecek kadar özel bir performans olarak değerlendirildi. Karsu, aynı zamanda barış elçisi de olduğu MasterPeace için ‘Raise Our Hands’ adlı bir barış şarkısı besteledi. Besteyi, 21 Eylül Dünya Barış Günü’nde Hollanda’nın ünlü orkestrası Metropol Orkestrası eşliğinde seslendirdi.

petrino

Benzer yazılar