Julio Iglesias 14 Mart 2015 Ülker Sports Arena

Julio Iglesias 14 Mart 2015 Ülker Sports Arena

Julio Iglesias, 2015 dünya turnesinde İstanbul’da!

80’den fazla albüm, 300 milyondan fazla albüm satışı ile tek Elmas Disk Ödülü.. Grammy, American Müzik, Ascap Pied gibi sayısız ödül… UNICEF İyi Niyet Elçisi, yaşayan Latin efsane…

45 yıllık başarı dolu kariyerinde Grammy dahil sayısız ödüle layık görülen ve bugüne kadar 600 şehirde 5000’den fazla konser ile 60 milyon kişiyi şarkılarıyla büyüleyen Julio Iglesias, akıllara kazınacak bir performans için 14 Mart 2015 Cumartesi günü Ülker Sports Arena’da sahne alıyor.

Yüz milyonlarca albüm satan ve dünyanın en önemli yıldızlarından biri olarak gösterilen Julio Iglesias, çok özel ve farklı bir şov için bir kez daha İstanbul’da! 14 Mart 2015 tarihinde gerçekleşecek konser, bugüne kadar yapılanlardan çok daha farklı; çünkü Julio Iglesias’ın son dünya turnesinde yer alıyor. Bu çok özel konser için ajandanızı şimdiden boşaltın! Türkiye’ye gerçekleştirdiği her ziyarette biletleri çok önceden tükenen, konserleriyle hayranlarını büyüleyen Julio Iglesias, yine unutulmayacak bir konser için İstanbul’da…

Julio Iglesias, dünya çapında başarıya ulaşan turlarını yine dünya çapında son turnesi ile taçlandırıyor. Brezilya’da başlayan turnenin dördüncü ayağı İstanbul’da gerçekleşiyor. “Gwendolyne”, “La Paloma”, “Je Ne Pas Change” gibi sayısız hit’e imza atan efsanevi sanatçı, eğlenceli ve romantik şarkıları ile sahnede yine müzikseverleri büyüleyecek.

Uluslararası birçok müzik listesinde uzun sure 1 numaradan inmeyen, hitleriyle sayısız festivalde performans sergileyen sanatçı, bugüne kadar 80’den fazla albüme imza attı. İlham veren ve dolu dolu hayat hikayesi sayesinde sadece müziği ile değil, anıları ve yaşanmışlıkları ile de hayranlarına yeni hayranlar ekliyor. Trajik trafik kazasını ve felci kendine sürekli yeni şeyler katarak alt eden Julio Iglesias, başarılı müzik kariyeri boyunca 2600’den fazla platin ve altın plak sahibi oldu. Müzik tarihinde başka hiçbir şarkıcı bu başarıyı elde edemedi. Sanatçının layık görüldüğü en onurlu ödüllerden birisi Amerikan Besteciler, Yazarlar ve Yayıncılar Derneği’nin Pied Piper Ödülü’dür. ASCAP Pied Piper Ödülü’nü alan diğer ünlüler arasında Frank Sinatra, Ella Fitzgerald ve Barbara Streisand gibi isimler yer alıyor.

Julio Iglesias bugüne kadar birbirinden ünlü isimle birlikte düet yaptı. Frank Sinatra, Stevie Wonder, Willie Nelson, Diana Ross, Dolly Parton, Art Gurfunkel, Paul Anka, Charles Aznavour, Sting, The Beach Boys, Alejandro Fernandez ve İspanyol Placido Domingo, Lola Flores gibi ünlü sanatçılarla birlikte şarkılar seslendirdi.

Alexander Kogan

Çocukluğundan beri müzik ile ilgilenen Alexander Kogan; Frank Sinatra, Nat King Cole, Luis Armstrong ve Cris Isac’in şarkıları ile büyüdü. İlk şarkısını 14 yaşında besteleyen Alexander Kogan, ilk grubunu ise Washington’da okurken kurdu. 18 yaşında İngilizce besteler yapmaya başlayan Kogan’ın en popüler besteleri; “Baby You’re An Astronaut”, “Leaving Tomorrow Behind” ve “I Will”dir.

2012 yılında Alexander Kogan, ünlü Rus bestekar Viktor Drobish ile çalışmaya başladı. 2013 senesinde Altın Gramofon Ödülü’nü alan sanatçı, aynı sene Rus şarkıcı Valeriya ile düet yaptı. 2014 yılı baharında RU.TV müzik kanalı tarafından ödüllendirildi.

Amerika’da George Mason Üniversitesi’nden (V.A.USA) mezun olan Kogan, piyano ve gitar çalıyor. Şu sıralar Rusça bir albüm hazırlığında olan Alexander Kogan, bu albümünde yeni bestelerine yer verecek.

 

 

petrino

Benzer yazılar