Jax Jones – MBFWI Closing Party

Jax Jones – MBFWI Closing Party

Jax Jones – MBFWI Closing Party

RAYE ile yaptığı “You Dont Know Me” ve Demi Lovato ila yaptığı “Instruction” şarkıları ile listeleri yerinden oynatan İngiliz house müzik DJ ve yapımcısı Jax Jones Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapanış partisi için enerjik seti ve etkileyici görsel şovuyla 14 Eylül’de Zorlu PSM’de!

Multi-enstrümantalist Jax Jones’un en büyük şansı, çok kültürlü etnik aile yapısı olabilir. Bu kültür bolluğunun içinde pek çok etkiyle ve yeni fikirle tanışan Jax, Nijeryalı büyükbabası tarafından Fela Kuti tarzı bir afrobeat ile, çocukluktan beri sahip olduğu Biggie Smalls albümüyle de rap ile tanıştı. Bugün Jax Jones’un müziğini tanımlarken Hip Hop, R&B, Gospel ve geleneksel Afrika müziği türleri sayılsa da müziğinin elementlerini hayat deneyimlerinden toplayan deneyimsel bir sanatçı olduğu kesin.

Müzik hayatında The Neptunes, Timbaland ve Rodney Jerkins gibi efsane yapımcıların müzik ufkunu geliştirmesinde büyük yeri olan Jax Jones, şarkılarında kullandıkları tempo seçimlerinde de aynı isimlerden etkilenmiştir. Küçük yaşından itibaren klasik gitar eğitimi gören Jones, 15 yaşında arkadaşının Atarisinde keşfettiği Cubase ile müziği harmanlayarak, ortaya bambaşka lezzetler çıkarabileceğini öğrendi. Londra çevresindeki gece kulüplerinde boy göstermeye başlayan Jones, yapımcı Ripperman ile tanıştıktan sonra Big Narstie ve Roadside GS gibi isimlerle çalıştı. Sydenham’da kendi stüdyosunu açan Jones, Duke Dumont ile tanıştıktan sonra house müziğe olan tutkusu alevlendi ve birlikte “Ocean Drive” ve “I Got You” isimli rekorlar kıran iki şarkıyı yazıp yayınladılar. Son single parçası “You Don’t Know Me” UK Singles Listesi’nde 3 numaraya yükseldi ve kulüp listelerinin göz bebeği oldu. Demi Levato ile yayınladığı Instruction ile ise halihazırda sahip olduğu popüleriteyi iyice arttırdı.

1 Aralık’ta yayınladığı single’ ı “Breath” ile 2018 yazına da damga vurmaya hazırlanan house DJ’ i Jax Jones, Mercedes-Benze Fashion Week İstanbul kapanış partisi için 14 Eylül’de Zorlu PSM’de!

Warmup DJ 23:55
Jax Jones 01:30
After Party

Kapı Satış 100.00 TL

Tam – 80.00 TL
Öğenci – 55.00 TL
petrino

Benzer yazılar