Gezgin Salon: King Gizzard & The Lizard Wizard

Gezgin Salon: King Gizzard & The Lizard Wizard

Gezgin Salon: King Gizzard & The Lizard Wizard

Bu Etkinliğe Avantajlı Bilet Satın Almak İçin

King Gizzard & The Lizard Wizard,hayranlarıyla açık havada buluşmak üzere 5 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta…

Gezgin Salon nedir?
İlki 2017’de Salon’un kabına sığmayıp şehri gezmeye çıkmasıyla başladı. Kiasmos, Pantha du Prince, Pional ve daha birçok ismi Beykoz Kundura’da binlerce kişiye sundu. İkincisinde ise yılın müzik olayına dönüşen King Gizzard & The Lizard Wizard’ı yoğun istek üzerine bir kez daha ağırlamak üzere bu kez 5 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta.

King Gizzard & The Lizard Wizard kimdir?
Saykedelik rock dünyasının son zamanlarda başına gelen en güzel şey. Tame Impala, Pond, Jagwar Ma gibi isimleri hayatımıza sokan kutsal coğrafya Avustralya’da 2011’de kuruldu. 60’lardaki saykedelik müzik patlamasını hatırlatan çiğ ve kirli kayıtlarıyla, kimilerince plakları tarihin tozlu arşivlerinden kazılıp da keşfedildi sanıldı, oysa ki yepyenilerdi. Bir yıla üç albüm sığdırmak gibi üretkenlikte çalışıp durdular. Türden türe atladıkları, bambaşka konseptler denedikleri albümleri ve neredeyse kişiye özel ürettikleri evladiyelik plaklarıyla dünya çapındaki bilinirliklerini hızla arttırdılar. Ziyadesiyle içli dışlı oldukları Türk ezgileri, Aşık Veysel esintileri ve Primavera’lardan gönderdikleri selamlarla belki de en çok dinlendikleri ülke Türkiye oldu. Salon’da üst üste üç gece gerçekleşecek konserlerinin biletleri 24 saat içinde tükendi. Şimdi hayranlarıyla açık havada buluşmak üzere 5 Ağustos’ta Maçka’da.

Dahası
Yaz mevsiminde bir pazar günü için en ideal şey çimler ve iyi müzik. Etkinliğe eklenecek birçok yeni isimle bu yaz İstanbul’da geçireceğiniz en güzel pazar günü bugün olacak.

Bu Etkinliğe Avantajlı Bilet Satın Almak İçin

petrino

Benzer yazılar