Festivalin üniversiteli olanını özledik!

Festivalin üniversiteli olanını özledik!

Festivalin üniversiteli olanını özledik!

Festivalin üniversiteli olanını özledik aslında, ülkemizde yaşanan toplumsal sıkıntıların ilk vurduğu yerlerden biri de üniversitelilerin merakla bekledikleri bahar festivalleri. Son bir kaç senedir üniversite yönetimlerinin aldıkları kararlar ile sayısı oldukça azalan festivaller bu yıl tekrardan coşkulu bir şekilde bir çok üniversitede yapılacaktır.

Baharfestivalleri.com olarak bu süreci takip eden editör grubumuz festivaller açıklandıkça bu platformdan öğrenci arkadaşlarımızı detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.

Son 10 yıldır ‘’5nokta4 Etkinlik ve İletişimAjansı’’ olarak ile onlarca üniversitede bahar festivallerine imza attık. Bir çok ilde bu organizasyonları gerçekleştirirken,  yaptığımız gündüz ve gece aktiviteleri, konserler, sponsorlu etkinliklerde öğrencilerin sanki senenin tüm stresini attığını, geçirdikleri en güzel yılların içinde harika anılar olarak kaldığına ve bir sonraki festivalin zamanını iple çektiklerine şahit olduk. Açıkçası öğrenciler gibi bizde bunları görmeyi özledik. Bu yıl sponsorların durumu netleşmeye başladı gibi, Şubat ayı itibari ile festivallerde şekillenmeye başlar, sponsor-sanatçı ortaklıkları, hangi üniversiteler bu organizasyonları düzenleyecek, hangi okullarda şenlik havasında olacak gibi soruların cevapları az çok verilmiş olur. Son 3 4 yıldır elini eteğini kampüslerden çeken büyük markalar bu yıl tekrardan kampüslerde ki yerlerini alacaklar ve tekrardan üniversiteli gençlerin arasında olacak. Yüzden fazla üniversitede yüzbinlerce öğrencinin arasına girip nabzını tutmayan markaların önümüzdeki yıllarda kampüslerde tutunamaması hiç de yanlış olmaz. Her platformda üniversite öğrencisinin yanında olan ve kazançlarının çoğunu bu kitleden kazanan markalar için öğrencinin kalbini kazanmada bahar festivallerini kullanması kadar kazançlı bir sosyal yatırım olamaz.

Koç Fest, Eti Fest, Sabancı Baharı, Mercedes Travego, Kinetix, Hürriyet markaları yıllarca çok büyük destek vererek festivallerde öğrencinin yanında oldu ve marka sempatisini bu yaş gruplarında yakalayarak uzun dönemli çalışma imkanları buldu. Bu saydığımız  markalar önemli sanatçılar ile öğrencileri buluştururken bir çok markada gündüz aktiviteleri ile festivale renk kattı. Bu yıl 5nokta4 olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’nde güzel bir festival programı organize ediyor olacağız. “Yıldızlar Yıldız’da” sloganı ile mayıs başında başlıyoruz.

Sizlerde bu festivaller içinde yer almak isterseniz bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Zafer BALKAYA
5nokta4 Etkinlik ve İletişim Ajansı

petrino

Benzer yazılar