Etnospor Kültür Festivali 2018

Etnospor Kültür Festivali 2018

Etnospor Kültür Festivali 2018 / 9 – 10 – 11 – 12 – 13 Mayıs 2018 – Yenikapı Meydanı İstanbul

ETNO-SPORTİF OYUNLARIN ÖNEMİ

Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif oyunları da diğer spor dalları kadar önemser. Gerek bedensel gerekse zihinsel becerileri geliştiren mangala, misket, halat, kabak, menekşe, çember ve topaç gibi bu oyunlar geçmişten günümüze önemli bir yere sahiptir. Dünya Etnospor Konfederasyonu bu nedenle bahsi geçen oyunların yanı sıra daha adını saymadığımız pek çok sportif oyunun tanıtımı ve oynanması için zemin hazırlar.
Türkiye ve Kırgızistan cumhuriyetlerinin önderliğinde kurulan ve merkezi Türkiye olan konfederasyon, hem kurumun faaliyetlerini tanıtmak hem de hedeflerini topluma aktarmak adına oldukça kapsamlı bir festival gerçekleştirildi.
1. Etnospor Kültür Festivali adlı bu etkinlik kapsamında pek çok spor ve sportif oyun, canlı performanslar eşliğinde izleyici ile buluştu.
İstanbul’da, yaklaşık 30 bin m2’lik bir alanda yapılan 1. festivalde katılımcılar; sportif faaliyetler, kültürel aktiviteler, konser, mehteran gösterisi gibi çeşitli eğlenceler, Orta Asya-Anadolu mutfağından zengin yiyecek-içecek seçenekleri ile birlikte pek çok sürprizle karşılaştı.
26 Ağustos 2016 tarihinde görkemli bir açılışla merhaba diyen 1. festivalde 3 gün boyunca birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği 1. Etnospor Kültür Festivali ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgi gördü.
petrino

Benzer yazılar