Erciyes Üniversitesi Şenliklerine Valilik Engeli!

Erciyes Üniversitesi Şenliklerine Valilik Engeli!

Erciyes Üniversitesi Şenliklerine Valilik Engeli!

Daha önce 18-20 Mayıs olarak festival tarihini açıklayarak festival programını duyuran Kayseri Erciyes Üniversitesi’ne Valilik engeli.

Her yıl onbinlerce üniversiteliyi bir araya getirerek bütün yılın yorgunluğunu attığı spor, kültür ve eğlenceli aktivitelerin yanısıra konserlerlede renklenen Kayseri Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2015 valilik kararıyla son dakikada iptal edildi. İptal gerekçesi olarak net bir açıklama yapmayan ve nedensiz bir şekilde iptal edilen festival için Erciyes üniversitesi öğrencileri tepkilerini sosyal medya ve çeşitli yayın kuruluşları üzerinden dile getirdiler.

Üniversite yönetimi festivalin ertelendiğini, yerel seçimler sonrasında şenliklerin yapılacağını duyururken valilik kesin ve net bir dille üniversite yönetimini uyararak festivalin tamamen iptal edilmesi konusunda üniversite yönetimi üzerine yaptırımlarda bulundu.

Valiliğin neden ve hangi gerekçeyle şenlikleri iptal ettiği veya hangi makamların bu konuda yaptırımlarda bulunduğu merak konusu.

Umarız valilik başta olmak üzere yetkili makamlar biran önce bu vahim karardan vazgeçerek öğrencinin 1 yıl boyunca iple çektiği ve öğrencinin hakkı olan şenlikleri açıklanan program çerçevesinde gerçekleştirmesi için gerekli izinleri verir. Yapılan şenliklerin sadece eğlence amaçlı değil sosyal ve kültürel aktivitelerinde içinde olduğu bir bütün olduğunu unutmamak gerek!

Son olarak Üniversitelerin siyasi kurumlar olmadığını, eğitim kurumları olduğunu her defasında hatırlatan kurumların aynı anlayış içinde olarak üniversitelilerin festivallerine de dokunmamaları gerektiği ve bahaneler üreterek değilde böyle etkinliklere gerekli koşullar üreterek desteklemeleri gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

kayseri-erciyes-festival-2015-iptal-rektorluk

Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörlüğünün üniversite festival web sayfasından yaptığı resmi açıklama:

Erciyes Üniversitesi tarafından 18-20 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan geleneksel “20. Öğrenci Bahar Şenliği” Valilik kararı gereğince İLERİ BİR TARİHE ertelenmiştir. Üniversitemiz personeli ve öğrencilerimiz bilgilerine.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü

festival-konser-etkinlik-yasam-fest-music copy

petrino

Benzer yazılar