Doğu Akdeniz Üniversitesi Bahar Festivali 2015

Doğu Akdeniz Üniversitesi Bahar Festivali 2015

Doğu Akdeniz Üniversitesi Bahar Festivali 2015

 

21-24 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 21. Doğu Akdeniz Üniversitesi Bahar Şenlikleri 2015 programı aşağıda ki gibidir.

21 Mayıs 2015 – Duman
22 Mayıs 2015 – Anathema
23 Mayıs 2015 – Sıla
24 Mayıs 2015 – Athena

Her yıl geleneksel olarak Mayıs ayı içinde düzenlenen Bahar Festivali DAU’de okuyan öğrencilerin de katılımıyla kampüste coşkulu bir ortam yaratmaktadır. Sosyal ve Kültürel İşler Rektör yardımcılığı, Öğrenci Kulüpleri, Öğrenci Konseyi, Öğrenci Aktivite Merkezi ve Üniversitemizin tüm birimlerinin çalışmaları sonucu birlikte düzenlediği Bahar Festivali dönem sona ermeden ve final sınavları başlamadan önce üniversiteye bir canlılık, bir heyecan, bir renk getirmektedir.

Öğrenci Kulupleri yıl boyunca hazırlıklarını sürdürdükleri çalışmalarını paylaşma fırsatı bulmaktadır. Sahne sanatlarının değişik türlerinin sergilendiği sahneler öğrencilerin ve dışarıdan gelen ziyaretçilerin akın ettiği yerler arasındadır. Ayrıca öğrencilerin açtıkları standlarda farklı ürünler satıldığından cazibe merkezi olmaktadırlar.

Bahar Festivali boyunca ayrıca dışarıdan müzik grupları, sanatçılar, akademsiyenler, gazeteciler davet edilerek öğencilere farklı kültürel ve sosyal etkinlikleri takip edebilme fırsatı yaratılmaktadır. Festivalin zengin içeriği öğrencilerimize unutamayacakları bir anı olmakla kalmayıp, farklı kişileri tanıma olanağı da sunmakta ve dönemim tüm yorgunluğunu da atmalarına vesile olmaktadır.

petrino

Benzer yazılar