Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Şenlikleri 2018

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Şenlikleri 2018

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Şenlikleri 2018

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen Troya Yılı Öğrenci Şenlikleri, birbirinden ünlü isimlerin katılımıyla 8 Mayıs 2018’de başlıyor.

Konserlerin Dardanos Yerleşkesi’nde gerçekleşeceği şenliklerde Ümit Olgun ve Paryalar, Emre Aydın, Son Feci Bisiklet, Gökçe, Pinhani, Ece Seçkin performanslarıyla nefes kesecek. 2018 Troya Yılı kapsamında, 8-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında, Terzioğlu ve Dardanos Yerleşkelerinde, Üniversite Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının organizasyonu ve Öğrenci Konseyi’nin katkılarıyla gerçekleşecek “Troya Yılı Öğrenci Şenlikleri”nin açılış seremonisi, 8 Mayıs 2018 Salı günü saat 18.30’da Cumhuriyet Meydanında yapılacak. Çeşitli etkinliklerin sergileneceği açılış seremonisi sonrasında ÇOMÜ’lü öğrenci ve öğretim elemanlarının yanı sıra Çanakkale protokolünün temsilcileri ve Çanakkale halkının katılacağı “Şenlik Yürüyüşü”, Cumhuriyet Meydanından başlayıp Morabbin Parkı’nda Müzik ve Performans Topluluğunun Konseri ile son bulacak.

BAHAR ŞENLİKLERİNDE BU YIL DA YILDIZ YAĞMURU VAR

8-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında devam edecek şenliklerde ÇOMÜ, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de ünlü isimleri ağırlayacak. Ümit Olgun ve Paryalar, Emre Aydın, Son Feci Bisiklet, Gökçe, Pinhani, Ece Seçkin, şenlikler boyunca Dardanos Yerleşkesi’ndeki konserlere heyecan ve keyif katacaklar. Konser verecek ünlü isimlerin yanı sıra Öğrenci Toplulukları ve yerel müzik grupları da “alternatif sahne konserleri” adı altında boy gösterecekler.

ÖĞRENCİLER SALON Ve AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİYLE DE EĞLENECEK

Şenliklerde düzenlenecek konserlerin yanı sıra salon ve açık hava etkinlikleri de öğrencilere keyifli dakikalar yaşatacak. Tiyatro, bando konseri, satranç turnuvası, sema gösterisi, çeşitli topluluk aktiviteleri, gün boyu DJ gösterileri, lunapark eğlenceleri ve şişme oyunlar, playstation, ÇOMÜ Spor Şenlikleri kapsamındaki basketbol, voleybol ve futbol maçları 6 gün boyunca şenliklere renk katacak.

ÇOMÜ Öğrenci Şenlikleri’nde Türk Telekom Selfy Fest, öğrencilerin hoşça vakit geçirmelerini sağlayacak çeşitli aktiviteler düzenleyecek. Oyun atölyeleri, hediye ürünler, DJ performansı, Selfy Fest etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinliklerden bazıları. Ziyaretçilerin her türlü yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayacak alt yapının mevcut olduğu Dardanos Yerleşkesi’ne giriş için kullanılacak bilekliklerin ön satışları, 8 Mayıs 2018 tarihinden itibaren ÖSEM binasında yapılacak. Şenlik alanında otopark hizmetinin verileceğini söyleyen yetkililer konser öncesi trafik yoğunluğunu azaltmak için ziyaretçilerin toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ettiler. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre şenlikler süresince hava açık ve az bulutlu olacak, gündüz sıcaklığı 20-21 °C, gece sıcaklığı ise 13-14 °C arasında değişecek.

TROYA YILI COŞKUSU ŞENLİKLERE YANSIDI

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, 2018 Troia Yılı Öğrenci Şenliklerine yönelik açıklamasında; “Sevgili öğrenciler; Eğitim, öğretim ve bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile kişisel gelişimin temel taşlarından olan yükseköğretim süreci, öğrencilerin geleceği için en kıymetli zamanlardır. ÇOMÜ yönetimi olarak bu süreçte kampüslerimizdeki spor alanlarını geliştirmek, bilim, sanat, spor ve kültür etkinliklerine yenilerini eklemek için çalışmalar yapmaktayız. Bu bağlamda ÇOMÜ olarak tüm birimlerimizle destek verdiğimiz 2018 Troya Yılı kapsamında, 8 -13 Mayıs 2018 tarihleri arasında, Terzioğlu ve Dardanos Yerleşkelerimizde düzenleyeceğimiz Troya Yılı Öğrenci Şenliklerinde bilimsel ve sanatsal etkinlikler, eğlenceli oyunlar özgün gösteriler ve coşkulu konserler bulacaksınız”  ifadelerine yer verdi.

Arkadaşlarınızla birlikte eğlenirken öğreneceğiniz, keyif alacağınız, bol eğlenceli zamanlar geçirmenizi diliyorum.

petrino

Benzer yazılar