Blonde Redhead IF Performance Hall Beşiktaş

Blonde Redhead IF Performance Hall Beşiktaş

Blonde Redhead IF Performance Hall Beşiktaş

İsmini DNA grubunun bir parçasından alan Blonde Redhead,20 Şubat’ta IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde sizlerle…

%100 Music Sunar: Blonde Redhead İstanbul’da!

New York’lu alternatif/indie topluluğun temelleri İtalyan ikizler Simone ve Amedeo Pace’in Berklee Music of College’da biraraya gelen Japon Kazu Makino ile birlikte kurdukları jazz trio ile atıldı.

1993 yılında, ismini DNA grubunun bir parçasından alan Blonde Redhead kuruldu ve 90’ların en önemli plak firmalarından Touch & Go etiketiyle yayınladıkları ‘Fake Can Be Just As Good’ ve ‘In an Expression of the Inexpressible’, ardından da 4AD’ye geçiş yaptıkları ‘Misery is a Butterfly’ albümleri ile eşsiz karakterlerini ortaya koydular. Art rock, indie ve shoegaze üçgeninde gezinen üçlü, kendilerine has stillerinde icra ettikleri müzikleriyle dinleyicilere her defasında yenilikler sunmaya devam etti. Elephant Woman, Misery Is A Butterfly, Dr. Strangeluv gibi melankolik klasiklere imza atan topluluk, her birinde apayrı öyküler anlattıkları dokuz stüdyo albümü ile alternatif müzik sahnesinin en saygın ve öncü isimlerinden biri.

Blonde Redhead, 20 Şubat 2018 Salı akşamı If Performance Hall Beşiktaş sahnesinde, yeni EP’leri 3 O’clock sonrası Avrupa turnesi kapsamında, kendine has hayran kitlesini tüm dönemlerinden parçaların bulunduğu büyülü bir müzikal yolculuğa çıkaracak.

petrino

Benzer yazılar