Bahar şenliklerinin tadını kaçıran kota

Bahar şenliklerinin tadını kaçıran kota

Bahar şenliklerinin tadını kaçıran kota

Geçen yıl Soma’daki maden faciası nedeniyle ertelenen bahar şenliklerinin tadını, üniversite yönetimlerinin peş peşe koymaya başladığı “2” gün kotası kaçırdı. Geçen yıl da sancılı bir süreçten sonra düzenlenen ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin süresini 4 güne çıkarmak için öğrenciler imza kampanyası başlattı. Sakarya Üniversitesi’nde yönetimin dediği oldu. Bahar şenliği bu yıl 2 gün.

ODTÜ’de her yıl bahar şenliğini düzenleyen Uluslararası Gençlik Topluluğu, Facebook adresinden bir duyuru yayınlayarak 6-9 Mayıs tarihinde düzenlemeyi planladıkları 29. Uluslararası Bahar Şenliği’nin 2 güne indirilmek istendiğini duyurdu.

Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Rektörlükle yaptığımız toplantıda, şenliğin 4 günden 2 güne indirilmesi gerektiği, ODTÜ kampüsünün şenlik sürecinde çok yorulduğu, yıprandığı, çevrenin çok kirlendiği, şenliğe katılımın 3’te 2’sinin ODTÜ dışından olduğu belirtilmiştir. Bunun yanında, şenliğin maddi kaynaklarının kısıtlanması dayatılmaktadır. Bu durumda bahar şenliğinin gerçekleşmesi imkansızlaştırılmaktadır. Gelişmelerden ODTÜ kamuoyunu haberdar edeceğiz.”

Yönetimle anlaşmaya varamayan öğrenci topluluğu üyeleri imza kampanyası başlattı. Toplanan imzaların sayısı 5.000’i aştı.

FESTİVAL BİLETLERİ ÖN SATIŞTA
Koç Üniversitesi Bahar Şenliği ‘15, 23 Mayıs’ta Rumelifeneri Kampüsü’nde düzenlenecek.Henüz program açılmadı, sahneye kim çıkacak belli değil ama biletler ön satışta. Sosyal Aktiviteler Kulübü, internet duyurusunda şöyle diyor: “Koç Üniversitesi Bahar Şenliği 2015’in farkını yaşamak ve hayatınızın en müzik dolu günü için doğru adrestesiniz! Bu sene 15. yılını dolduran festivalin parçası olmak istiyorsanız, sınırlı sayıdaki indirimli ön satış dönemi fırsatını kaçırmayın!”

HİÇ YOKTAN İYİDİR
Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) 2015 Bahar Şenlikleri, üniversite yönetiminin ikna çabaları sonucu 2 güne indirildi. Festival programı da belirlendi: 6 Mayıs günü Zakkum, 7 Mayıs günü ise Mustafa Ceceli sahne alacak.

SAÜ öğrenci portalında, 2 günlük şenlik programı duyurulurken, “Öncelikle şunu net olarak ifade etmeliyiz ki verilen bu şenlik tarihi ve sanatçı listesi bizleri tatmin etmemiştir. Tepkileri azaltmak ve yaptık demek için yapılmış bir şenlik olacak gibi görünüyor. Yine de hiç yoktan iyidir demek düşüyor sanırım bizlere…”

SAÜ ÖĞRENCİLERİNDEN TEPKİLER
SAÜ Ögrenci Portalı’nda açıklanan iki günlük şenlik programı öğrencilerden olumsuz yorumlar aldı:

Burcu: Ya allahim bizim orda ki findik festivali bile 3 gün ne sanatcilar geliyor iki kişi nedir ya muzaffer elmasa sesleniyorum bu kadar cimrilik nereye kadar ya öğrenciye hakki olan festivali versin

Sakaryalıb: üzülüyorum şimdiki saü öğrencilerine. Bizim zamanımızda bundan 12-15yıl kadar önce süper olursu şenlikler. dört gözle beklerdik baharı. Şebnem ferahtan Teomana, Bulutsuzluk Özleminden Haluk Levente Yaşara aklına gelebilecek birçok iyi sanatçı gelirdi. deli gibi eğlenir dinlerdik konserlerini. Ceceli ne ya, üniversite öğrencisi dinlermi onu iğğ. Bence şenliklerden sorumlu kişileri indirsinler oralardan. Yazık bu öğrencilere.

hüseyin: 2 gün derken adı baharşenliği olsun diyemi yapılan birşey bu.

burak: zaten zakkum ve resul dindar her sene geliyor. okulun kayıtlı öğrencileri sanki

Kübra: Kesinlike katılıyorum,iki gün nedir yani çocuk kandırır gibi.. Ayrıca biz bu üniversitede bir Teoman bir MFÖ göremeyecek miyiz…?

efe: resmen yapıldı demek için yapıyorlar hiç yapmasalar daha iyiymiş

tugba: cocukları bi kenara atıp hadi siz oynayın dermişcesine olmuş bu

Kaynak: Hürriyet Kampüshttp://www.hurriyetkampus.com/haberler/sondakika/bahar-senliklerinin-tadini-kaciran-kota

petrino

Benzer yazılar