Afyon Kocatepe Üniversitesi Bahar Şenlikleri İptal Edildi [Düzeltme]

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bahar Şenlikleri İptal Edildi [Düzeltme]

[DÜZELTME]

Bu haber içeriğini aldığımız ve sizlere duyurduğumuz etkinlikle alakalı olarak yine aynı sayfadan bir açıklama yapıldı. Açıklama metni aynen aşağıda ki gibidir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan açıklama ile ‘Bhar Şenlikleri’nin iptal edildiği açıklanmıştı. 
 
Duyuruya AKÜ öğrencilerinden gelen tepkiler, Ohaber.com tarafından haber yapılınca AKÜ rektörlüğünden bir açılama yapıldı ve şenliklerin iptal edilmediği, tarhin ise önümüzeki günlerde açıklanacağı bildirildi. 
 
İşte Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü’nün Ohaber.com’a yaptığı o açıklama:
 
“Bilindiği üzere Afyon Kocatepe Üniversitesi Bahar Şenlikleri, 2012-2013 ve 2013-2014 akademik yıllarında toplumun genelini ilgilendiren elim olaylar nedeniyle Üniversite Yönetim Kurulu kararıyla iptal edilmişti.
 
Üniversitemiz Bahar Şenliği etkinlikleri yeni bir konsept ile 27-29 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Bununla ilgili çalışmalar gerek akademik birim yöneticilerimiz,  gerekse başta öğrenci kulüpleri ve ilgili paydaşların görüşleri de dikkate alınarak sürdürülmektedir. AKÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği Programı, ilerleyen günlerde açıklanacaktır. “

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bahar Şenlikleri İptal Edildi

Son iki yıldır bahar şenlikleri iptal edilen Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde bu yıl da bahar şenlikleri hiç bir gerekçe gösterilmeden iptal edilince öğrenciler isyan etti

SON 2 YILDIR YAPILAMIYORDU

Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri adeta ‘Bahar Şenliği’ yapan üniversiteleri gıptayla izliyor. Son iki yılda çeşitli mazeretlerle bahar şenliklerini iptal eden Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Senatosu, bu kez hiç bir gerekçe göstermeden bahar şenliklerini iptal etti. Üniversite senatosu aldığı bu kararı Facebook sayfasından duyurdu. Üniversite Senatosu’nun aldığı bu karara öğrenciler tepki gösterirken, Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı da Facebook sayfasından bir açıklama yaparak karara öğrenci konseyinin itiraz ettiğini ancak rektörlük kararının değişmediği vurgulandı.

iptal-afyon-kocatepe afyon-kocatepe-iptal-2-2015 afyon-kocatepe-iptal-3-2015

Öğrenciler tepki gösterdi: Bize sordunuz mu?

Bir çok üniversitede yapılan bahar şenliklerinin aksine son iki yıldır şenlikleri iptal edilen Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) öğrencleri, öğrencilere sorulmadan alınan bu karara gerek rektörlük gerekse ğrenci Konseyi Başkanlığı’nın Facebook sayfasından tepki gösterdi.

 

Kaynak: http://ohaber.com/aku-de-bahar-senlikleri-bu-yil-da-iptal-edildi-h-515887.html

petrino

Benzer yazılar