2016 Yurt Dışı Festivalleri

2016 Yurt Dışı Festivalleri

2016 Yurt dışı Festivalleri

Primavera Sound 2016

Primavera Sound her yıl Barcelona’da gerçekleşen sıcacık bir müzik festivali. Bu yıl 2-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin biletleri satışa çıktı! Line-up henüz açıklanmamış olsa da festival severler biletlerini almakta özgürler. Daha önceki senelerde, Quenss Of The Stone Age, Patti Smith, Kendrick Lamar, Wu- Tang Clan gibi isimleri ağırlamış olan Primavera Sound sahnesi bu sene hangi konserlere gebe merakla bekliyoruz!

primavera

Sziget 2016

Özgürlük adası’na hoş geldiniz! Sziget deyince sadece bir festival değil tam 1 haftalık gerçek bir maratondan bahsediyoruz aslında. Sziget, Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen festival 7 günlük bir macera vaad ediyor adeta. 10-17 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek festivalde bu sene sahne alacak kişiler yavaş yavaş açıklanmaya başladı bile; Bloc Party, Sigur Ros, Mø ve Parov Stelar heyecanı arttıran isimlerden! Biletler satışta, hadi özgürlük adasına!

Sziget

Sonar 2016

Hadi oldu ki Primavera’yı kaçırdınız işte size Sonar! 16-17-18 Haziran tarihleri arasında Barselona’da gerçekleşecek festivalin biletleri satışta. Müzik, yaratıcılık ve teknoloji mottosuyla yola çıkan Sonar’da bu sene görebileceğiniz isimlerden bazıları; Fat Boy Slim, Acid Arab, Skepta ve daha bir çok alternatif isim Sonar’da!

sonar

Exit Festival 2016 

Sırbistan’da gerçekleşen en heyecanlı etkinliklerden biri Exit Festival bu sene 7-10 Temmuz tarihleri arasında Belgrad’da gerçekleşiyor. Line-up’ının henüz bir kısmını paylaşmış olan Exit Festival’de bu sene gözünüzü ve kulağınızı onlardan alamayacağınız isimler; Wiz Khalifa, Modestep, Bastille ve daha bir çok isim Exit’te olacak. Biletler satışta, elinizi çabuk tutun!

exit

Glastonbury Festival 2016 

En havalı festivaller kategorisinde ikinci sırada yer alan Glastonbury Festival’i biletleri Ekim ayında satışa çıktı ve heyecanlı bekleyiş başladı! 22 – 26 Haziran arasında gerçekleşecek festivalin Line-up’ı henüz açıklanmadı, heyecanla bekliyoruz!

glastonbury

Coachella 2016

En havalı festivaller kategorisinin birincisi Coachella, sadece müziğiyle değil festival modasıyla da aklımızı başımızdan alıyor her sene. İki haftasonu gerçekleşen festivalin birinci haftası 15-17 Nisan, ikincisi de 22-24 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Henüz Line-up’ı göremedik ama çiçek taçlarımızı hazırladık, bekliyoruz!

coachella

Melt Festival 2016

Almanya’nın göz bebeği festivali; Melt! 15-16-17 Temmuz’da Ferropolis’de gerçekleşecek Festival başlı başına bir kültür, müzik mozaiği. Almanca’da “Demir Kent” anlamına gelen Ferropolis dev endüstriyel makinelerin bir arada olduğu Gräfenhainichen kentinin içinde. Açık hava müzesi olarak kullanılan bu eşsiz alanın festival alanına dönüştüğünde tadından yenmez bir hale geliyor! Çadırınızı kaptığınız gibi Almanya yollarına!

melt

Burning Man 2016

Eğer gidebilecekseniz sizi kıskanmadan edemiyorum. Burning Man bu sene 28 Ağustos 5 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Amerika’nın Nevada eyaletinde gerçekleşen festival kocaman bir çölün ortasında kurulan bir şehirde gerçekleşiyor. Yaratıcılığın ve müziğin doruklarının yaşandığı festivalin kültürü tamamen sanatla ve müzikle kendini ifade etme yönünde. Özgür ruhlar toplanın!

burningman

Tomorrowland 2016

Masal kitaplarından fırlamış bir festival alanı 22-23-24 Temmuz tarihleri arasında Belçika’da gerçekleşiyor. Festivalin gerçekleştiği alana “Dreamville” diyoruz ve kendimizi bu renkli masalın içine, müziğe ve doğaya bırakıyoruz. Biletler henüz satışta değil ama ön satışlar 11 Ocak itibari ile başlıyor!

tomorrowland

 

Kazantip Festival 2016

 

Kaynak: http://mecmua.boyner.com.tr/2016/01/11/2016da-mutlaka-gitmeniz-gereken-yurtdisi-festivalleri/

petrino

Benzer yazılar